П`ятниця, 19.04.2024, 21:46Вітаю Вас Гість | RSS
Ліцей №38 Львівської міської ради
Меню сайту
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Форма входу
Друзі сайту
Пошук

Семінари. Методична робота.


2020-2021 н.р.

01.06.2021 в ліцеї № 38 ЛМР проведено круглий стіл «Ми навчаємося не для школи, а для життя»  за участі дирекції закладу, педагогів та батьків.
       Терешкевич Світлана Василівна, директор ліцею, звернула увагу на те, що навчання за індивідуальною формою та в інклюзивних класах в системі загальної середньої освіти є однією з форм організації навчально-виховного процесу і впроваджується для забезпечення права рівного доступу до якісної освіти громадян на здобуття повної загальної середньої освіти з урахуванням індивідуальних здібностей та обдарування, стану здоров’я.
     
Сапрука Любов Степанівна,  заступник директора з навчально-виховної роботи, ознайомила присутніх, що згідно з вимогами Положення про індивідуальну форму навчання, «Порядку організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладів»,  у ліцеї організовано навчання на підставі заяв батьків, медичних документів та наказів директора. Для організації навчання складено навчальні плани на кожного учня відповідно до Типових навчальних планів, які затверджені директором. Розклад занять складено з урахуванням індивідуальних особливостей та стану здоров’я учнів та погоджено з батьками дітей. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється педагогічними працівниками відповідно до діючих нормативних документів Міністерства освіти і науки України. Програмний матеріал викладається згідно з календарним плануванням. Здійснюється постійний контроль індивідуальних навчальних досягнень учнів. Педагоги та асистенти учителя підготували інформацію про досягнення учнів та проведену роботу у 2020/2021 навчальному році. Практичний психолог Мегас Роксолана Богданівна здійснює психолого-педагогічний супровід за основними напрямами: корекційно-розвивальна робота, психологічний супровід навчального процесу.  А також надала індивідуальні рекомендації щодо роботи батьків з дітьми у літній період в умовах пандемії COVID-19.
Приділяється увага роботі з батьками учнів: проводяться бесіди, анкетування, консультації.
 Батьки поділились своїми думками, проблемами і пересторогами та висловили подяку і бажання до подальшої співпраці.

  

    

2019-2020 н.р.

11.03.2020 р. у ліцеї №38 ЛМР відбувся  теоретично- практичний семінар для вчителів початкової школи «Здорова постава».
Метою семінару є попередження та профілактика захворювань опорно-рухового апарату молодших школярів.
Вчителі були ознайомлені з основами програми «Здорова постава», інвентарем та його призначенням щодо використання.
Вчителі фізкультури Війтович О.О. і Гнатів Н. пройшли 30-ти годинний тренінг за програмою «Здорова постава».

 

Вчити себе самого - благородна справа,
але ще більш благородна - вчити інших;
до речі, останнє куди легше.    
Марк  Твен   (Семюел Ленгхорн Клеменс)

        04.02.2020 року в ліцеї №38 ЛМР вчителі інформатики Щур Л.П. і Гринаш О.З. провели майстер-клас для свої колег. Поділились вміннями щодо підготовки матеріалу на сайт, працювати з онлайн- сервісом LearningApps, який дозволяє створювати інтерактивні вправи з QR-кодом.
        Місія сучасного вчителя — навчити дітей бути гнучкими у змінах. Також — легко адаптуватися і вміти навчатися    впродовж усього життя. Щоб це вдалося, самому треба бути зразком. Вчитель має навчатися.
       Сучасний учитель має досконало опанувати сучасними інтерактивними технологіями й доцільно їх використовувати у викладанні свого предмета, вільно працювати в Інтернеті, створювати освітні сайти, використовувати освітні комп’ютерні програми.

 

     10 грудня 2019 року у ліцеї №38 ЛМР учителі-філологи Гуменюк О.С. та Ригель Г.С. для педколективу підготували  цікавий майстер-клас на тему «Підвищення якості та ефективності  уроків шляхом упровадження інтерактивних вправ».
     Метою зустрічі вони обрали використання інтерактивних технологій для формування життєвих компетентностей учнів та  пізнавального інтересу до предмета,  зокрема української мови та літератури.  Учителі поділилися методами виховання оригінального творчого мислення, навичками колективного спілкування і  толерантності. 
         Усім було цікаво та повчально.

2018-2019 н.р.

29.01.2019 року на базі ліцею № 38 ЛМР відбувся майстер-клас на тему: «Будуємо НУШ – школу для щасливих і успішних» для заступників директорів з НВР ЗЗСО міста .

У ході інтерактивного навчання було спільно опрацьовано такі питання:
• Основні вектори розвитку НУШ в умовах сьогодення (Бідник Наталія Степанівна, завідувач відділу освітніх технологій НМЦО м. Львова)
• Практичні кроки творення школи для щасливих і успішних (Терешкевич Світлана Василівна, директор ліцею № 38 ЛМР)
• Від школи знань – до школи компетентностей. Педагогіка партнерства в дії (Сапрука Любов Степанівна, заступник директора з НВР ліцею № 38 ЛМР)

У музеї старожитностей ліцею проходила методична майстерня «Школа змін» (Кушнірчук Н.Й., учитель історії ліцею № 38).
 Активно і творчо пройшли методичні діалоги «НУШ – простір освітніх можливостей», де у формі групової роботи дискутували над питаннями:
- Як Ви розумієте педагогіку партнерства?
- Що потрібно для того, щоб вчитель був умотивований?
- Які компетентності можна формувати в умовах музейного простору?
- Які якості дитини розвиваються у процесі реалізації технології дослідження?
- Які Ви бачите перешкоди і проблеми у становленні НУШ?

 Творчо та цікаво було проведено методичну феєрію «Всебічний розвиток щасливої дитини – важливий аспект творення НУШ» (Легкун Т.Ф.- заступник директора з ВР ліцею № 38 ЛМР , Яворська В.О.- вчитель зарубіжної літератури ліцею № 38 ЛМР, Тесля О.І. - вчитель музичного мистецтва ліцею № 38 ЛМР)
 

01.11.2018 року  в НВК «Школа-садок І-ІІІ ступенів №38 м. Львова» відбулося інтерактивне методоб’єднання класних керівників 1-11 класів у формі тренінгу на тему: «ГКК: я і моє оточення». Організатори: голова методоб’єднання класних керівників 5-7 класів І.С. Бегей та практичний психолог Г.І. Ангел.
Мета заходу: ознайомити з поняттям булінгу, його формами та структурою, виховати почуття емпатії та переживання, розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації.
 Під час тренінгу учасники мали змогу краще пізнати один одного, виробили навички безпечної поведінки та шукали шляхи захисту у ситуації булінгу. Також вчилися співпереживати, розуміти емоції своїх колег та дискутували.
 Цікаво було те, що вчителі виконували завдання, перебуваючи в ролі учнів.
Було цікаво, незвично та пізнавально.
            Дякуємо присутнім за активну участь!!!

У НВК «Школа-садок І-ІІІ ступенів №38 м. Львова» 30 жовтня 2018р. відбулося  методичне об'єднання класних керівників 1-11 класів у формі тренінгу на тему: «Інтерактивні батьківські збори». Організатори: вчителі  початкових класів Коваль З. Є., Черніховська Л. І. Під час тренінгу учасники побували у ролі батьків. Було проведено ряд інтерактивних ігор для залучення батьків до співпраці з педагогами. Перегляд і обговорення відеороликів допомогло присутнім поринути у психологічний світ дитини. Підсумком тренінгу було виконання практичних завдань у групах. "Тільки разом з батьками, спільними зусиллями, вчителі можуть дати дітям велике людське щастя".  В. Сухомлинський

2017-2018 н.р.

11.06.2018 р. В НВК «Школа-садок І-ІІІ ступенів №38 м. Львова» відбулося підсумкове засідання методичної ради школи.
Було проаналізовано:
методичну роботу в школі (Л. Сапрука, заступник директора з навчально-виховної роботи);
-
 роботу психологічної служби (Г. Ангел, психолог);

- роботу кафедр, а саме: участь учнів та вчителів у фестивалях, ярмарках, конкурсах, олімпіадах, круглих столах, майстер-класах, тренінгах, вікторинах, музейних уроках, квестах, проектах       (районного, міського, обласного, міжнародного рівнів), різноманітних заходах (голови МО);
роботу методоб’єднань класних керівників, а саме: проведені виховні заходи та години, участь у спортивних змаганнях, проектах, благодійних ярмарках, екскурсіях, культпоходах,  розважальних заходах (голови МО).

Прийняли рішення: роботу МРШ за 2017-2018 н. р. вважати задовільною.

  

  

30.05.2018 в НВК «Школа-садок I-III ступенів № 38 м. Львова» проведено круглий стіл на тему: «Освіта для всіх» за участі дирекції закладу, педагогів та батьків.
      
 Директор Терешкевич Світлана Василівна звернула увагу на те, що індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти є однією з форм організації навчально-виховного процесу і впроваджується для забезпечення права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти з урахуванням індивідуальних здібностей та обдарування, стану здоров’я. Практичний психолог навчального закладу Ангел Галина Ігорівна здійснює психолого-педагогічний супровід дітей, які навчаються за індивідуальною формою навчання, за основними напрямами: корекційно-розвивальна робота, психологічний супровід навчального процесу.  Приділяється увага роботі з батьками учнів, які перебувають на індивідуальному навчанні: проводяться консультації, анкетування, співбесіди.

    Заступник директора з навчально-виховної роботи Сапрука Любов Степанівна  ознайомила присутніх, що згідно з вимогами Положення про індивідуальну форму навчання в  закладі організовано навчання на підставі заяв батьків, медичних документів та наказів директора. Для організації індивідуального навчання складено навчальні плани на кожного учня відповідно до Типових навчальних планів, які затверджені директором НВК. Розклад занять складено з урахуванням індивідуальних особливостей та стану здоров’я учнів та погоджено з батьками дітей. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється педагогічними працівниками відповідно до діючих нормативних документів Міністерства освіти і науки України. Програмний матеріал викладається згідно з календарним плануванням. Здійснюється постійний контроль індивідуальних навчальних досягнень учнів у Журналах обліку проведення занять.

 Батьки поділились своїми думками, проблемами і пересторогами та висловили подяку і бажання до подальшої співпраці.

     

  

  

2016-2017 н.р.

22.06.2017 року директор НВК “Школа-садок I-III ступенів № 38 м. Львова” Світлана Терешкевич та педагог-організатор Ганна Кухтяк у рамках проекту Українського католицького університету, Простору освітніх ініціатив та ПРО.СВІТ  взяли участь у семінарі “Школа – центр громади”.

З вітальним словом до присутніх звернулися Тарас Добко, Любомира Мандзій та Роман Шиян. Також відбулася відкрита зустріч-дискусія з Володимиром Турчиновським про те, як університет створює можливості на перетині інтересів різних груп та що можуть взяти собі школи на озброєння. Під час затишної кави-перерви учасники семінару поділилися цікавими  ідеями щодо співпраці школи та громади.

У другій половині дня нашим співрозмовником стала Dr.Marie-Luise Stoll-Steffan, яка розповіла про школу як центр громади за кордоном.

У затишних аудиторіях учасники семінару мали можливість прослухати та проаналізувати такі теми:

  1. “Культура партнерства як щоденна реальність школи: як державна школа може вже зараз задавати інші стандарти”
  2. “Учні як голос школи: вирішення проблем громади” (кейс проекту “Компола”, коли учні ініціювали переробку відходів шкільної їдальні та встановлення у школі компостерів)
  3. “Як підготуватися школі до співпраці: залучення ресурсів” (платформи, гранти, партнери)
  4. “Громада і школа: чому важливо будувати партнерство і як почати” ( досвід СЗШ № 98 м. Львова та ГО “Кращий Сихів”)

Семінар видався конструктивним та змістовним.

03 .01.2017 р. проведено тренінг  "Школа становлення сучасного вчителя".  

Під час роботи вчителі початкових класів та вчителі-предметники розмежовували поняття інтегрований урок, бінарний урок, комбінований урок із між предметними зв'язками, практично працювали у групах і співали колядки.
Організатори: Бойківська О.Л., Коваль З.Є., Черніховська Л.І.

20.10.16р. у НВК “Школа-садок I-IIIст.№ 38 м.Львова”відбувся міський семінар вчителів географії “Практичні аспекти формування краєзнавчих компетентностей восьмикласників на прикладі вивчення теми “Географія рідного краю””.

Зміст семінару включав наступні питання:
    
-презентація дослідницького маршруту;
    
-виконання практичних завдань;
    
-екскурс у минуле мікрорайону Кам’янка-Баторівка;
    
-участь в оздоровчо-географічній естафеті.

  

   

   

 

  

   

  

2015-2016 н.р.

29.03.2016 р. згідно  плану роботи методичної ради школи відбувся навчальний семінар для педагогічного колективу “Вчитель  ХХІ століття” .

Вчителям було показано вплив соціальних змін на динаміку в освітній сфері, проаналізовано роль вчителя , над інформацію про можливості ІКТ та їх використання і застосування у своїй діяльності. П. Голосовою Н.М. та Максимович З.Ю. проведено тренінг по визначенню якостей, якими має володіти сучасний вчитель  та можливостей набуття цих якостей. Проаналізувавши відеоролик “Мама і комп’ютер”,  було зроблено висновок, що ключовим засобом формування якостей, вмінь і навичок сучасного вчителя є ІКТ.

   

 

 

18.02.2016р.в музеї імені Андрея Шептицького м.Львова відбулися педагогічні читання для вчителів початкових класів Шевченківського району м. Львова,
організовані вчителями СЗШ №38 м. Львова
 

 

30 вересня 2015 року на базі ЛОІППО для учителів фізики Яворівського району було проведено семінар-практикум «Проектна діяльність на уроках фізики у 7-му класі за новим державним стандартом».
Семінар відкрила З. Ю. Максимович, викладач КПМО ЛОІППО виступом на тему «Проектна діяльність як засіб формування ключових компетенцій учнів». Учасники семінару взяли участь у тренінгу, у ході якого створили свої проекти за темою: «Нерівномірний рух».        

Присутні заслухали виступ методиста відділу освіти Яворівської райдержадміністрації, учителя фізики Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ім. Т.Г. Шевченка, яка презентувала проект «Магія руху» (виконаний учнями 7-го класу Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів№3) та виклала своє бачення використання методу проектів на уроках фізики.

Учителі відзначили доцільність проведення таких семінарів, їх практичну значимість для подальшого використання з учнями.30 вересня 2015 року на базі ЛОІППО для учителів фізики Яворівського району було проведено семінар-практикум «Проектна діяльність на уроках фізики у 7-му класі за новим державним стандартом». Семінар відкрила З. Ю. Максимович, викладач КПМО ЛОІППО виступом на тему «Проектна діяльність як засіб формування ключових компетенцій учнів». Учасники семінару взяли участь у тренінгу, у ході якого створили свої проекти за темою: «Нерівномірний рух».        

Присутні заслухали виступ методиста відділу освіти Яворівської райдержадміністрації, учителя фізики Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ім. Т.Г. Шевченка, яка презентувала проект «Магія руху» (виконаний учнями 7-го класу Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів№3) та виклала своє бачення використання методу проектів на уроках фізики.

Учителі відзначили доцільність проведення таких семінарів, їх практичну значимість для подальшого використання з учнями.

 

 

 

2014-2015 н.р.

16.02.2015   відбувся  семінар для вчителів української мови і літератури «Озброєні словом правди»

Геніальні люди народжуються нечасто. Вони, немов цвіт людства, спалах сліпучого світла духовності серед мороку наскрізь матеріальної буденності. Нація, котрій Бог дарує хоча б одну таку людину, почувається відзначеною, нагородженою. До Івана Франка йти нелегко, нелегко проникати в глибини його мислення – художнього, естетичного, філософського, бо він геній і пророк. Розкрити постать поета з точки зору сьогоднішнього бачення вдалося, перегорнувши першу сторінку IV районного Фестивалю української мови «Розквітай же, слово!», організованої учителями-словесниками СЗШ №38. Присутні насолоджувались переглядом  літературно-музичної композиції «Хай братерством, щирими трудами Вкраїна воскресне» у постановці   творчої молоді школи. Цікавим доповненням до дійства була хвилина духовності, представлена учнями та педагогами СЗШ №92. Із  словом про Франка виступив доктор філологічних наук, професора Львівського університету внутрішніх справ, член Національної спілки журналістів України Зиновій Бичко.

   

 

 

 

Навчальний семінар «Використання електронного ресурсу на уроках історії та географії»

27 листопада 2014 року на базі школи о 15.00 год. відбувся навчальний семінар ««Використання електронного ресурсу на уроках історії та географії» для керівників РМО учителів історії та географії м.Львова.

 

05.11. 2014 року о 15.00 год.  на базі СЗШ № 38 відбувся семінар вчителів фізики та астрономії Шевченківського району м.Львова «Безпечне проведення навчально-виховного процесу у кабінеті фізики загальноосвітнього навчального закладу».

Мета семінару: ознайомити з інструктивно-методичними матеріалами для організації роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в кабінеті фізики; надати методичні рекомендації щодо організації і проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу.

Доповідачі:

  • Єсип М.П., інженер по техніці безпеки групи централізованого господарського обслуговування закладів освіти відділу освіти Шевченківського р-ну управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради;
  • Білик М.М., методист НМЦО м. Львова;
  • Максимович З.Ю., вчитель фізики та астрономії СЗШ №38.