2016-2017 н. р.
Щире Слово мудрості та доброти
28.03.2017 року учнівська молодь та педагоги НВК «Школа-садок І-ІІІ ступенів № 38 м. Львова» у рамках проекту «Таланти, які зріють у тиші…», започаткованому вчителями-словесниками, мали чудову нагоду зустрітися і поспілкуватися з поетом Іваном Пазином, талановитим митцем, людиною з унікальною пам’яттю і чулим серцем.
У душі кожного з нас є струна, до якої можна доторкнутись тільки поезією. Недарма в народі кажуть, що поезія – це музика душі. А коли душа не байдужа до світу, до тривог його мешканців, то неодмінно хочеться поділитись своїми думками і почуттями. Можливо, саме так і народжуються вірші й проза, що так щиро і переконливо звучали з уст Івана Дмитровича. Світла печаль і батьківська любов відчувались у них, коли лунали рядки, присвячені синові Тарасові, воїнові і педагогові, що героїчно загинув у бою під Іловайськом на Сході України. Уважно і з захопленням слухали поета школярі, серед яких були і ті, хто пробує писати власні вірші.
Ця зустріч стала для учнів справжнім відкриттям, адже вони мали можливість послухати вірші з уст самого автора, поставити йому запитання, зачитати свої перші проби пера і почути його оцінку чи побажання, узяти автограф і сфотографуватись на згадку.
Твій зір нехай сягає висоти.
Кинь світ з його турботами під ноги,
Щоб серцем гартуватись і рости.
Ти – пілігрим Небесної Дороги.
Наталія Назар, «Пілігриму»
24 лютого 2017 року вчитель української мови і літератури Гуменюк О.С. провела відкритий урок на тему: «О Боже, дай хоча краплинку неба залишити на цій Землі», метою якого було ознайомити учнів з глибинною сутністю спадщини письменниці рідного краю Наталії Назар. Тепла родинна атмосфера (урок відбувся у помешканні п. Наталії за адресою: м. Львів,
вул. Під Голоском, 17/19 ) сприяла поцінуванню художнього набутку і плеканню почуття гордості за її творчу спадщину. Урок допоміг осягнути справжні християнські цінності людини, викликати в учнів щире прагнення захищати світлі набутки духовного життя, оберігати й примножувати їх, продовжуючи традиції роду, родини, краю.