П`ятниця, 10.07.2020, 09:13Вітаю Вас Гість | RSS
Ліцей №38 Львівської міської ради
Меню сайту
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Форма входу
Друзі сайту
Пошук

Старша і середня школа. Відкриті уроки


2019-2020

25 .02.2020 у ліцеї №38  вчителем Ригель Г.С. було проведено урок  української літератури на тему: «Пошуково – дослідницький проєкт «Разом з Коцюбинським відкриваємо для себе гуцульський край та вічні істини».
Метою уроку було відстежити архаїчну систему поглядів гуцульського народу, фольклорно-міфологічний аспект у повісті М. Коцюбинського «Тіні забутих  предків»;  розвивати навички пошуково-дослідницької, творчої роботи, вміння працювати в групах, індивідуально, орієнтуватися в інформаційному просторі, критично мислити, представляти результати своєї роботи у вигляді презентацій, узагальнювати, робити висновки; виховувати почуття відповідальності, шанобливе ставлення до багатовікових традицій рідного народу, естетичний смак.

 

Квест «В країні Шоколандії» + майстер-клас «Солодкий ананас»

Як багато ви знаєте різних фактів про шоколад? Ми так любимо їсти цей смачний десерт, але рідко замислюємося - звідки він з'явився. Але ж у шоколаду дуже багата історія і з ним пов'язано чимало цікавих та пізнавальних фактів. Багато з них 12.12.2019р. учні 8-А класу мали змогу дізнатися  під час квесту, а також повправлятися у «виготовленні ананасу»

      

  

09.12.2019 стартував тиждень Години Коду.
Цей захід був присвячений створенню алгоритмів для спілкування зі штучним інтелектом. Його організатори підготували неординарні уроки.
11.12.2019 і 13.12.2019 учні 9-10 класів ліцею №38 ЛМР під керівництвом вчителів інформатики Гринаш О.З., Дмитришин О.Б. і Щур Л. П. приєдналися до заходу з популяризації вивчення інформатики. Вони змогли поринути у світ Майнкрафт і мали можливість, граючись, навчитися писати коди, створити власну гру, навчати штучний інтелект розрізняти загрози і боротися з ними.

2018-2019

12 лютого 2019 року в ліцеї №38 ЛМР вчитель української мови та літератури Тарас Марія Павлівна провела відкритий урок у 7 класі на тему: "Повторення та узагальнення вивченого про дієприслівник". На уроці учні перевірили рівень знань, умінь і навичок з теми "Дієприслівник". Діти вчились розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення і пам'ять.
Вчитель приділила велику увагу культурі мовлення учнів, умінню аналізувати тексти. Марія Павлівна на уроці виховувала в семикласників правописну пильність. Використовуючи різні види роботи, а також мовленнєво-комунікативний дидактичний матеріал, вчитель прививала школярам любов до усної народної творчості (прислів'я, приказки, фразеологізми), сприяла вихованню любові до рідної мови.

05.11 2018 року вчитель трудового навчання Гринаш О.З. провела відкритий урок з трудового навчання у 5-А класі на тему «Захист проекту» Впродовж декількох уроків дівчата виготовляли футляр для ножиць. Під час захисту діти презентували результати свого проекту, аналізували власну діяльність та діяльність інших, вчилися виявляти недоліки під час роботи над проектом та знаходили способи їх усунення.  На уроці використано такі прийоми та методи як: інтелектуальна розминка, «Вибери запитання», тренінгова вправа «Весела квітка», мікрофон. Отримавши добрі та високі результати, учні висловили побажання щодо наступних проектів, які б вони хотіли виготовити на уроках трудового навчання. 

  

Урок енергоощадності

13.11.2018 року з учнями 8 – А класу  НВК «Школа-садок І-ІІІ ст. № 38 м.Львова»  освітній експерт  Мар’яна Боднар провела інтерактивний урок з елементами енергетичного аудиту школи на тему: «Енергоефективні будинки. Класи енергоефективності будівель» у рамках проекту «Рясне – район зелених технологій».
Учасники проекту дізнались про типи маркування та класи енергоефективності побутової техніки і будинків. Проаналізувавши від чого залежить клас енергоефективності, розпочали проведення аудиту приміщення школи.

2017-2018

12 лютого 2018 року учні 8-А класу НВК «Школа-садок І-ІІІ ст. №38 м. Львова» мали змогу виконати лабораторну роботу з фізики за допомогою сучасних пристроїв – лего-конструктора, який розробили Андрій Табачин (директор компанії ЕдПро) та Олег Фаренюк (провідний інженер ІФКС, доцент УКУ). Учні експериментували з різними приладами, проявляли власну ініціативу, сперечалися та робили висновки.  Урок пройшов у творчій та невимушеній атмосфері.


 

Урок "Моя улюблена іграшка"

У 8-A класі відбувся урок з англійської мови на тему: “Подорожі. Де зупинитись?” Для того, щоб максимально наблизити учнів  до реальної ситуації, стимулювати обговорення, викликати бажання застосувати знання у реальних ситуаціях вчитель Ціхоляз О.М. запропонувала змоделювати ситуацію замовлення кімнати у готелі. Учні з задоволенням складали і розповідали діалоги. На уроці учні розробили план дій, щодо проведення відпочинку за кордоном. Вчитель Ціхоляз О.М. наголосила на важливості фінансової грамотності учня-ефективного і раціонального використання коштів. Під час роботи в парах через складання запитань у непрямій мові учні 8-А класу вивчали культуру спілкування іноземною мовою. Весела і пізнавальна пісня Розширюй кругозір забезпечила активну діяльність учнів у процесі опанування навчального матеріалу.

2016-2017

         23.03.2017р. у НВК «Школа-садок І-ІІІ ступенів №38 м. Львова» серед учнів 9-А та 9-Б класів відбувся конкурс знавців життя і творчості Тараса Шевченка «Нам треба Твого голосу, Тарасе», який організувала і провела вчитель української мови і літератури     Ригель Г.С. Перемогу здобула команда учнів 9-А класу. Присутні узагальнили, систематизували, поглибили свої знання про діяльність Т.Шевченка, пригадали відомості про Україну часів Кобзаря – людини,  яка під думи народні налаштовувала свою ліру. Як весна оновлює природу, так само Шевченкова поезія оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

У НВК «Школа-садок  І-ІІІ ступенів №  38 м. Львова» 17.02.2017р. відбувся відкритий урок
з фізичного виховання у 8-Б класі  на тему: «Гімнастика». (вчитель: Гнатів Н.С.)

 Мета уроку: здача навчального нормативу «Підтягування у висі»; повторити техніку виконання акробатичних вправ та лазіння по канату.

  

  

Напередодні  Міжнародного  дня людей з обмеженими можливостями,  який відзначають 3 грудня,  у НВК «Школа-садок І-ІІІ ступенів  № 38 м. Львова» в 6-А класі відбувся відкритий урок літератури рідного краю на тему:  Барви осені у творах львівських незрячих поетів (за  збіркою «Під шепіт осіннього вітру»). Вчитель української мови та літератури Легкун Т.Ф.

  Мета уроку: ознайомити учнів із творчістю львівських незрячих поетів, розвивати навички виразного читання ліричних творів, вміння визначати в них художні засоби та здатність бачити й цінувати красу і самобутність рідної землі  через поетичне слово, формувати образне мислення, культуру мовлення; виховувати почуття прекрасного, естетичний смак, вміння насолоджуватися художнім  твором, любов до рідної землі, природи.

 

30.11.2016 року в НВК «Школа-садок І-ІІІ ст. №38 м. Львова відбувся майстер-клас з виготовлення ялинкових прикрас, який підготували вчителі Вавринчук О.Я. та Гринаш О.З. з учнями  5-их, 6-их класів.

Діти намагалися наблизити атмосферу казкового свята виготовленням прикрас з мішковини та паперу для шкільної новорічної ялинки. Вони експериментували з формою, ускладнювали візерунок та залишилися задоволені результатом своєї праці. Результат – просто неймовірно красиві, не схожі одна на одну, ексклюзивні ялинкові  прикраси виготовлені власними руками наших талановитих дітей!

 

18.11.16р. у НВК « Школа-садок І-ІІІ ступенів №38 м.Львова» проведений інтегрований урок (географія - фізика) у 7-А класі на тему: «У пошуках « золотого скарбу». Вчителі: Горішна Г.В.( географії) ; Максимович З.Ю.( фізики).

Мета: узагальнити та систематизувати знання з тем «Прямолінійний нерівномірний рух. Середня швидкість нерівномірного руху», «Африка»,  розвивати вміння застосовувати їх при розв’язуванні якісних та кількісних задач; продовжувати формувати вміння працювати з географічною картою, атласом, над завданнями на встановлення відповідності, створити Путівник «У пошуках «золотого скарбу» як результат роботи над короткотривалим проектом;  розвивати культуру фізичного та географічного мовлення, ініціативу та впевненість у собі; виховувати почуття взаємодопомоги та вміння працювати в групі,  потяг до самоосвіти.

  

  

  

 

2015-2016

27.11.2015 р.Урок закріплення знань з основ кольорознавства, виконання композиції кольорами веселки"Дзвінкоголо-сий півник ",3-А клас (Попилевич Т.Р.- вчитель англійської мови, Кідиба О.Є.- вчитель початкових класів)

 

 

23.11.15р. в рамках тижня проведено відкрий урок з трудового навчання вчителем Гринаш О.З. на тему: «Догляд за волоссям» у 6-А, Б класах (дівчата)

Цілі уроку: забезпечити засвоєння учнями знань про чинники, які пошкоджують волосся, типи волосся, засоби, пристосування та особливості догляду за волоссям; формувати вміння особистої гігієни догляду за волоссям; заплітання коси, дотримання учнями санітарно-гігієнічних вимог та правил безпечної праці; виховувати дбайливе ставлення до волосся, культуру праці, охайність, інтерес до професії перукаря.

    

  19 листопада 2015 в рамках  тижня іноземних мов проведено відкритий урок з англійської мови вчителем Борейко Любов  Ігорівною у 8-А класі на тему «Типи будинків».

 Мета: активізувати  словниковий запас слів  на  тему «Типи будинків» , розвивати  мовленнєві  навички  по даній  темі, розвивати уяву та мислення; вдосконалювати  навички   аудіювання  та читання; вчити учнів  узагальнювати , систематизувати; організовувати співпрацю; виховувати  культуру спілкування, відповідальність за  результат своєї  праці,  вчити учнів цінувати те, що мають, а саме родинний дім та затишок.

   

 

16.11.2015р.Тема: Mystseries (Загадки)  Вчитель англ. мови: Драга Оксана Іванівна.  Клас: 6-А
Мета: збагатити словниковий запас; розвивати навики читання, мовлення, письма, аудіювання; вчити правильно використовувати минулі часи в англійській мові (Pas Simple, Past Continuaus); > вчити учнів вмсловлювати власну думку.

 

10.11.15 відбувся відкритий урок з музичного мистецтва у 8-А класі на тему   “Англомовна рок-музика. Походження і розвиток ”, проведений вчителем Теслею Оксаною Іванівною.

    Мета уроку: на прикладі творчої діяльності американського співака і композитора Елвіса Преслі та британських гуртів  The Beatles та Queen ознайомити учнів з історією виникнення рок-музики. Розвивати вміння учнів знаходити на слух характерні ознаки рок-н-ролу та рок-музики, вміння аналізувати музичні композиції, формувати вміння відрізняти високохудожні зразки та справжні шедеври масової культури від малозмістовних творів з низькими художніми якостями, висловлювати власне судження про творчість поп- і рок-музикантів, образний зміст і звучання музичних творів. Розвивати вокально-хорові навички співу та інтерес до різних напрямків популярної  та рок-музики.

 

 

 

2014-2015

06.03.15 відбувся відкритий урок з музичного мистецтва у 5-А класі на тему «Інструментальне соло»


Вчитель: Тесля О.І.
Мета уроку: ознайомити учнів із поняттям сольна, дуетна інструментальна музика, з жанром етюду у мистецтві та жанром концерту, із творчістю Ф.Шопена, Н.Паганіні. Розвивати вміння учнів надавати характеристику сольному інструментальному музичному твору, розрізняти на слух звучання музичних інструментів. Виховувати інтерес до музики зарубіжних композиторів, художньо-естетичний смак.

  

  

З метою формування духовного світу школярів, цілісних світоглядних уявлень, загальнолюдських ціннісних орієнтирів , прилучення до надбань рідного народу, розвитку естетичних смаків, пізнавальних інтересів та комунікативних здібностей  25.02.2015 року відбувся інтегрований урок (трудове навчання – християнська етика) «Вишивка – духовний символ українського народу» для учнів 6-А, Б класів в музеї вишитої ікони отця Дмитра Блажейовського.

Вчителі: Гринаш Оксана Зіновіївна (трудове навчання)   
              Вавринчук Оксана Ярославівна (християнська етика). 

  

  

 

16 січня учні 6-А класу СЗШ 38(учитель Терешкевич С.В.) в рамках вивчення на уроках української літератури  творчості Оксани Іваненко відвідали музей  мистецтва давньої української книги . Ім'я Івана Федорова - це величний і прекрасний образ людини, що була без краю віддана просвітительській культурній праці.

Перед фасадом музею встановлено пам’ятник першодрукареві. Це трифігурна композиція: друкар і два майстри.

 

Експозиція музею мистецтва давньої української книги складається з чотирьох залів і присвячена історії рукописної книги та стародруку. Вона охоплює мистецтво художнього оформлення українських рукописів і друкованих книг, розповідає про головні центри книгодрукування та гравірування.

В музеї зберігається 12 000 експонатів — від рукописів до старовинних книг 18-го століття.

 

Про все це розповіла учням працівниця музею.

Після цього учні  та вчителька мандрували старовинними вуличками чарівного Львова.

  

 

 

04.12.2014. «Розв′язування задач і вправ на всі дії з натуральними числами.
Подорож до ялинки.»
 
5-А клас

Вчитель: Федюк М.Б.

Мета: застосування вмінь і навичок розв’язувати задачі і вправи на всі дії з натуральними числами, виховання бережливого  ставлення до природи, формування основ  екологічної культури.

 

 

     

 

 

26.11.2014 року. Музейний інтегрований урок (математика-історія) «Дії з натуральними числами. Голодомор в Україні»

5-А клас

Вчителі: Федюк М.Б., Кушнірчук Н.Й.

Мета уроку: формувати вміння застосовувати здобуті знання з математики та історії в нестандартних ситуаціях; виховувати бережне ставлення до хліба; вшанування жертв Голодомору.

 

 

 

26.11.2014року о 14.00 відбувся Музейний інтегрований урок (математика-інформатика)

"Розв’язування вправ  і задач по темі «Коло, круг. Площі фігур.» Пристрої введення – виведення об’єктів мультимедіа. Копіювання об’єктів мультимедіа з цифрових камер і мобільних пристроїв на комп’ютер."

6-А клас

Вчителі: Вдовичин С.Й., Щур Л.П.

Мета уроку: закріпити вміння та навички учнів обчислювати площі фігур; формувати практичні вміння застосовувати набуті знання при розв’язуванні вправ і задач; повторити поняття мультимедіа, об'єкти мультимедіа (текст, зображення, аудіо та відео); ознайомити з пристроями введення – виведення об’єктів мультимедіа; навчити копіювання об’єкти мультимедіа з цифрових камер і мобільних пристроїв на комп’ютер; розвивати інтерес до вивчення предметів, мислення, пам'ять.

 

 

11.11.2014 р. Відкритий урок з української мови «Узагальнення й систематизація вивченого із теми «Дієслово» »

 7-А клас

 Вчитель Ригель Г.С.

 Під час відкритого уроку-ярмарку, здійснюючи віртуальну подорож, учні систематизували й загальнили вивчене про дієслово: морфологічні ознаки дієслова, синтаксичну роль; розвивали логічне мислення, культуру мовлення, увагу, спостережливість, творчі здібності, орфографічну грамотність. Урок сприяв виховуванню любові та поваги до мови й традицій свого народу.

 

07.11.2014 року Відкритий урок з української літератури, 11 клас 

Тема: Розвиток національного театру 1920 - 1930 р.р. Життєвий і творчий шлях  Миколи Куліша.  Зв’язок  із театром Л. Курбаса

Вчитель: Легкун Тетяна Федорівна

Мета: розкрити традиції, які успадкував український професійний театр у XX ст. від класичного,  та роль Леся Курбаса в його створенні; ознайомити  учнів із особистістю та творчим доробком  М. Куліша та схарактеризувати його співпрацю із режисером Л. Курбасом; удосконалювати вміння роботи з різними джерелами інформації, навички виділення головного з почутого та прочитаного, критичного мислення, висловлення власної думки; виховувати повагу до культурних надбань народу, мистецтва й митців, сприяти вихованню естетичних уподобань, моральних цінностей, які сповідували митці «розстріляного відродження» .

 

29.10 2014 року. Відкритий інтегрований урок (фізкультура-англійська мова) 

«Розвиток фізичних якостей. Види спорту.»

7-А клас

Мета:  Розвиток основних фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовленості учнів. Відпрацювати словниковий запас слів по темі «Види спорту», ознайомити учнів з британськими видами спорту з допомогою мультимедійної презентації, розвивати навики усного мовлення по темі «Види спорту», заохочувати учнів займатися спортом та вивчати англійську мову.

Вчителі:    Війтович О.О.(вчитель фізкультури)
                     Борейко Л.І.(вчитель англійської мови)

 

20.10 2014 року. Відкритий урок з основ здоров’я  
у 7-А класі на тему: «Попередження захворювань».

Вчитель Гринаш О.З.

Мета: забезпечити засвоєння базових понять, сформувати в учнів знання та навички попередження захворювань,  розвивати мислення, увагу; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.

 

08.10.2014 року. Інтегрований музейний урок
(хім