Четвер, 21.11.2024, 09:30Вітаю Вас Гість | RSS
Ліцей №38 Львівської міської ради
Меню сайту
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Форма входу
Друзі сайту
Пошук

Міські проекти


Проект «Єдиний освітньо-культурний простір Львова».
«Модельні уроки – уроки в музеї».

2018-2019

02.10.2018 року відбувся відкритий урок із образотворчого мистецтва на тему: "Народна іграшка", який  для  учнів 4-Б класу НВК «Школа-садок I-III ступенів N38 м. Львова» провела вчитель початкових класів Черніховська Л.І. у Музеї  іграшок. Школярі побачили, чим бавились діти сто - двісті років тому назад. Дізнались, який шлях проходить іграшка, перш ніж потрапити до нас. А також, пригадали своїх перших друзів і відтворили їхні образи на аркушах паперу. Адже саме іграшка - це невід'ємна частина життя кожної дитини. Ось згадайте себе... Мабуть, у кожного з вас була улюблена іграшка - лялька Барбі, маленький зайчик чи ведмедик. Ми могли читати їм казки, розповідати про свої таємниці та мрії. Саме з ними пов'язані наші дитячі спогади. За найкращі малюнки учні отримали призи. 

2017-2018

Цікавий урок у музеї і майстер-клас із смаком шоколаду

01.12.17 року вчитель початкових класів НВК "Школа-садок I-III ступенів N38 м. Львова" Черніховська Л.І. провела відкритий урок з образотворчого мистецтва на тему: "Створення орнаменту декоративної тарілки" для  учнів 3-Б класу в Музеї етнографії та художнього промислу.  Мета уроку: ознайомити школярів з видами декоративного мистецтва; навчити створювати орнамент шляхом повторення елементів і спрощення природних форм; розвивати спостережливість, уяву, дрібну моторику рук; виховувати естетичний смак, стимулювати розвиток допитливості.
А також школярі взяли участь у майстер-класі із виливання шоколадних левів від відомого дослідника, левознавця, директора галереї «Равлик» Юрія Гайди, який розповів про історію галицьких левів, що роками оберігають місто з архітектурних об’єктів, саме про них і розповів пан Юрій на сторінках своєї книги "Леви Львова".
Із захопленням спостерігаючи за кожним рухом маестро шоколаду,  діти намагалися чітко виконувати всі поради Юрія Гайди, виливаючи своїх шоколадних левів. Учні отримали позитивні емоції та незабутні враження.


 

29.11.2017 року в рамках проекту «Єдиний освітній простір міста Львова» вчитель початкових класів НВК «Школа-садок І-ІІІ ступенів  № 38 м. Львова»  Павлина О.М. провела відкритий урок з образотворчого мистецтва у 3-А класі на тему: «Малювання на склі. Святий Миколаю, в гості завітай!» у Національному музеї  імені митрополита А.Шептицького. Школярі також взяли участь у майстер-класі, відвідали експозицію ікон.
Створюючи зображення Святого Миколая на склі, юні художники вчилися бачити світ у його багатогранності, спільно працювати, виражати себе і при цьому цінувати самовираження інших. Дітям дуже сподобався цей вид мистецтва своєю незвичайністю та можливістю експериментувати. У результаті уроку кожен учень отримав власноруч намальований образ Святого Миколая і море позитивних емоцій.

2016-2017

29.03.2017 року в рамках проекту «Єдиний освітній простір міста Львова» вчителем фізики НВК «Школа-садок І-ІІІ ступенів №38 м. Львова» Максимович З. Ю. проведено фізичний практикум «Вивчення руху тіла по колу» для делегації директорів ЗНЗ та завідувачів ДНЗ м. Фастова Київської області.

До виконання практикуму були залучені учні 10 класу, які не тільки здійснили експеримент, але й зуміли залучити до тісної співпраці представників делегації.

Для учасників була організована старшим науковим співробітником Побережним М. П. віртуальна подорож «Час історії. Історія часу», під час якої слухачі почерпнули велику кількість цікавої та пізнавальної інформації про колекцію унікальних портативних сонячних годинників, що зберігається в Королівських залах Львівського історичного музею.

Делегація директорів ЗНЗ та завідувачів ДНЗ м. Фастова Київської області  високо оцінили проведення фізичного практикуму та організовану для них  пізнавальну екскурсію.

  

  

23.02.2017 року в рамках проекту «Єдиний освітній простір міста Львова» вчителем фізики НВК «Школа-садок №38 І-ІІІ ступенів м. Львова» Максимович З. Ю. проведено музейний урок у 7-А класі на тему «Прояв сил у природі».

Мета: узагальнити та систематизувати знання з тем «Сила тяжіння. Вага тіла. Сили тертя»;  розвивати вміння застосовувати їх при розв’язуванні якісних та кількісних задач; продовжувати формувати вміння працювати над завданнями на встановлення відповідності, створити Путівник «Сторінками Червоної книги України» як результат роботи над короткотривалим проектом;  розвивати культуру фізичного мовлення, ініціативу та впевненість у собі; виховувати почуття взаємодопомоги та вміння працювати в групі,  потяг до самоосвіти.

  

 

Займатись мистецтвом неможливо
без постійних тренувань і розвитку.
Демокріт

01.02.2017 р. вчителем початкових класів НВК “Школа – садок І – ІІІ ст. №38 м. Львова” Бойківською Л.Л. з учнями 1 – А класу у Майстерні марципанів проведено урок з образотворчого мистецтва на тему: “Майстерклас з виготовлення марципанового виробу. Ліплення сніговичка”.

Мета: Вчити аналізувати основну форму об’єкта, її взаємозв’язок з частинами. Удосконалювати навички зображення об’єктів круглої форми. Розвивати спостережливість,   уяву, образне мислення, відчуття рівноваги. Виховувати позитивне ставлення до краси навколишнього світу та інтерес до художньої діяльності.

8 грудня у Художньо – меморіальному музеї Леопольда Левицького відбувся бінарний урок із літературного читання та образотворчого мистецтва у 4 –Б класі на тему: «І. Франко «Лисичка кума». Створення ілюстрації до казки». Вчителі Бандурка Н.І. та  Савран І. Я.

Затишна атмосфера музею-квартири подарувала гарний настрій школярам. Вони переглянули ілюстрації до збірки І. Франка «Коли ще звірі говорили», які  у минулому столітті створив Леопольд Левицький. Це надихнуло дітей на власну творчість. Вони спробували себе у ролі дослідників, акторів та художників.

18.11. 2016 в рамках реалізації проекту «Єдиний освітній простір м. Львова» вчителем історії НВК «Школа-садок І-ІІІ ступенів №38 м.Львова» Кушнірчук Н.Й. проведено музейний урок у 7-Б класі на тему «Світ середньовічного міста».
Мета: ознайомити учнів з причинами утворення міст, їх формування і збереження самостійності на прикладі міста Львова;розвивати вміння сприймати і застосовувати на практиці музейну інформацію, розуміти мову музейної експозиції.

17 листопада у Музеї етнографії і художнього промислу (м. Львів, площа Ринок, 10) вчителем початкових класів Коваль З.Є. для учнів 3-Б класу НВК "Школа-садок І-ІІІ ст. № 38 м. Львова" був проведений урок з образотворчого мистецтва на тему:  "Створення ескізу орнаменту вишивки"
Мета: вчити дітей розміщувати візерунок на сорочці, використовуючи мотиви української вишивки, закріпити вміння малювати ламані та хвилясті лінії, квітку-зірочку, подвійні мазки; розвивати естетичне сприймання, самостійність, творчу ініціативу, трудові навички і організаційні здібності; виховувати повагу до праці народних умільців, патріотичні почуття.

11.11.2016 в рамках проекту «Єдиний освітньо-культурний простір Львова. Модельні уроки – уроки в музеї» вчителем зарубіжної літератури НВК " Школи-садок №38 м.Львова" Патик Г.С. проведено в Музеї зброї «Арсенал» урок для учнів 7-А класу на тему: Утілення в образі Айвенго найвищих лицарських чеснот.

Мета уроку: розкрити значення образу Айвенго, довести, що в ньому втілені найкращі риси лицарських чеснот. Розвивати   навички  дослідницької роботи, вміння узагальнювати матеріал, аргументувати відповіді. Формувати активну життєву позицію семикласників; виховувати моральні якості: людяність, порядність, благородство; пробуджувати інтерес до вивчення  історичного минулого, виховувати усвідомлення шляхетності.

 

   

2015-2016

У природознавчому музеї   відбувся урок - екскурсія "Охорона рослинного і тваринного світу. Червона книга України"
для учнів 3 - Б класу (вчитель Савран І. Я.)

 

 

 

 

03.03.2016 Музейний урок "Стежками Івана Франка"  у 4 класі , вч Бойківська Л.Л.

Мета уроку: поглиблення знань учнів про життєвий і творчий шлях Івана Франка, виховувати почуття любові до свого народу, до України, до рідного краю

  

 

        25.02.16 р. у музеї Тараса Шевченка (Львівський Палац мистецтв) відбувся відкритий урок
з української літератури «Шевченкове слово в буянні барв, в сплетінні ліній.
Поезії «За сонцем хмаронька пливе», «Садок вишневий коло хати»
5-А клас, вчитель ЛегкунТ.Ф.

Мета: розширити знання учнів про життєвий та творчий шлях Т. Г.Шевченка, допомогти  усвідомити ідейно-художню цінність
його поезії, розвивати вміння відтворювати настрої пейзажних творів, описувати власні відчуття, викликані художнім словом,
залучити дітей до скарбниці рідної мови, прищеплювати любов і повагу до Шевченкового слова, формувати відчуття
прекрасного, виховувати любов до рідного краю та почуття естетичної насолоди від твору
мистецтва.

12.02.2016р.  в музеї «Русалка Дністровая» відбувся  урок-екскурсія з української літератури « М.Шашкевич – зачинатель нової української літератури на західних землях. «Веснівка». Уроки «Руської трійці»
(учні 9-Бкл. ,вч.Гуменюк О.С.).

Мета: ознайомити учнів із найважливішими фактами життя і творчості поета; через осмислення діяльності та поезії М.Шашкевича допомогти учням осягнути його внесок в українську культуру; сформувати у свідомості школярів уявлення про художній феномен літератора в контексті доби; вдосконалювати навички роботи учнів із друкованими і електронними інформаційними джерелами; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам’ять; виховувати любов до рідної мови, повагу до людей, які жили і працювали заради загального добра, плекати громадянську гідність дев’ятикласників.

 

 

 

12 листопада 2015р. у Народному музеї хліба Покрови Пресвятої Богородиці в рамках проекту «Єдиний освітньо-культурний простір м. Львова» відбувся відкритий урок з літературного читання «Хліб - то праця людська» для учнів 2- Б класу СЗШ №38 (вч.Коваль З.Є.)

Мета уроку: формувати уявлення про шлях, який проходить зерно, щоб стати хлібом; знайомити із народними прикметами; розвивати зв’язне мовлення, виразне читання;  виховувати любов та бережливе  ставлення до хліба.

   

 

2014-2015

26.11.2014 року. Музейний інтегрований урок
(математика-історія)

«Дії з натуральними числами. Голодомор в Україні»

5-А клас

Вчителі: Федюк М.Б., Кушнірчук Н.Й.

Мета уроку: формувати вміння застосовувати здобуті знання з математики та історії в нестандартних ситуаціях; виховувати бережне ставлення до хліба; вшанування жертв Голодомору.

 

 

 

26.11.2014року о 14.00 відбувся Музейний інтегрований урок
(математика-інформатика)

"Розв’язування вправ  і задач по темі «Коло, круг. Площі фігур.» Пристрої введення – виведення об’єктів мультимедіа. Копіювання об’єктів мультимедіа з цифрових камер і мобільних пристроїв на комп’ютер."

6-А клас

Вчителі: Вдовичин С.Й., Щур Л.П.

Мета уроку: закріпити вміння та навички учнів обчислювати площі фігур; формувати практичні вміння застосовувати набуті знання при розв’язуванні вправ і задач; повторити поняття мультимедіа, об'єкти мультимедіа (текст, зображення, аудіо та відео); ознайомити з пристроями введення – виведення об’єктів мультимедіа; навчити копіювання об’єкти мультимедіа з цифрових камер і мобільних пристроїв на комп’ютер; розвивати інтерес до вивчення предметів, мислення, пам'ять.

 

 

 

08.10.2014 року. Інтегрований музейний урок
(хімія - математика) 9 клас

Тема. Розчини. Приготування розчинів. Нерівності.

Музей – аптека "Під чорним орлом"
 
Вчителі: Сапрука Любов Степанівна (хімія),
              Федюк Марія Броніславівна (математика)

Цілі уроку. Формувати вміння і навички розв’язувати задачі з використанням поняття масова частка розчиненої речовини, розрахунків пов’язаних з приготуванням розчинів, складати і розв’язувати нерівності та їх системи до задач з хімічним змістом; розвивати вміння застосовувати знання в нестандартних ситуаціях, показати зв'язок набутих знань з потребами життя; розвивати логічне мислення.

 

26.09.2014 року. Музейний урок , українська література, 8 клас

Тема: Дівчина з легенди Маруся Чурай – голос і душа пісенної України

Львівський історичний музей

Вчитель: Гуменюк Оксана Степанівна

Мета: ввести восьмикласників у пісенний світ Марусі Чурай – легендарної української піснетворки, допомогти зрозуміти велич і трагізм її життя, усвідомити, що добра слава про обдаровану людину живе у віках, що поет – активний творець духовності; вдосконалювати вміння виразно читати пісенні твори, визначати роль народнопоетичних образів, збагачувати духовний світ учнів красою пісенної творчості дівчини з легенди Марусі Чурай; виховувати повагу до творчих, обдарованих людей з народу — активних творців духовності; прищеплювати інтерес до наслідків власної праці.

 

 
09.04.2014. Інтегрований музейний урок
(хімія - математика), 9 клас

"Значення продуктів органічної хімії. Розвя′зування
задач з теми «Елементи прикладної математики»"
.
Музей – аптека
Вчителі: Сапрука Любов Степанівна (хімія),
Федюк Марія Броніславівна (математика)

Цілі уроку. Узагальнити і систематизувати знання учнів про органічні речовини; формувати уявлення  учнів про значення органічної хімії в життєдіяльності людини;розширити знання про математичне моделювання, формувати вміння складати математичні моделі до задач і розв’язувати їх, розвивати пізнавальний інтерес до вивчення предметів, показати взаємозалежності між навчальними дисциплінами, розкрити міжпредметні зв’язки. Удосконалювати вміння застосовувати набуті знання у не стандартних ситуаціях.

 

 

 

 

 

19.03.2014. Музейний інтегрований урок
5-А клас(інформатика - математика)

"Фотоальбом. Створення і редагування
фотоальбому. 
Розв’язування вправ і задач
на всі дії з десятковими дробами."

Львівський національний музей.
Вчителі Щур Любов Павлівна (інформатика)
Вдовичин Стефанія Йосипівна (математика)