Середа, 22.01.2025, 04:07Вітаю Вас Гість | RSS
Ліцей №38 Львівської міської ради
Меню сайту
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Форма входу
Друзі сайту
Пошук

Демократичне врядування в школі


Ось такий приємний сюрприз у вигляді журналу «Демократична школа»  ми отримали від Європейського центру ім. Вергеланда! Чудова згадка про п’ять захоплюючих днів, проведених у Києві в рамках проекту “Школа демократії”.
Це були нові знайомства, цікаві тренінги, захоплюючі екскурсії, отримання досвіду з поглиблення культури демократії в школі, перебування в дусі етнокультури.
Дякуємо Центру Вергеланда за створення і проведення проекту. Велике спасибі адміністрації школи та вчителям за підтримку та надану можливість взяти участь у проекті “Школа демократії”.

  

  

Реалізація проекту «Демократичне врядування в школі»

У лютому 2015 року відбулось спільне засідання робочої групи проекту та представника з Києва – тренера семінару «Демократичне врядування в школі» Марії Ясеновської, на якому було представлено результати роботи І етапу. Це була загальна покрокова презентація діяльності від І засідання учнівського парламенту до інформування про підсумки роботи на даний час. На засіданні учасники не тільки ділились інформацією, а й визначили коло проблем, з якими вони зіткнулись у ході збору інформації. Вербальна презентація дозволила одразу ж корегувати інформацію, отримати практичні поради та рекомендації, знайти прізвища вчителів, випускників, які  було загублено.

На засіданні було визначено термін завершення описової роботи по проекту. Представники учнівського парламенту сформували групу із школярів для сканування фото і створення відповідного портфоліо, а також групу вчителів для редагування матеріалів проекту.

  

  

 

 

30-31.10. 2014 р.  Семінар-тренінг у сфері освіти для демократичного громадянства і прав людини

30–31 жовтня 2014 року  в місті Києві департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України спільно з Європейським Центром Вергеланда (EWC, Осло) та Радою Європи проводив семінар-тренінг  у сфері освіти для демократичного громадянства і прав людини учасниками якого були директор школи  № 38 Світлана Василівна Терешкевич та учитель історії Наталя Михайлівна Голосова.

департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України спільно з Європейським Центром Вергеланда (EWC, Осло) та Радою Європи проводив семінар-тренінг  у сфері освіти для демократичного громадянства і прав людини учасниками якого були директор школи  № 38 Світлана Василівна Терешкевич та учитель історії Наталя Михайлівна Голосова.

     Мета заходу – сприяти системним змінам в українській середній освіті через демократизацію шкільного врядування та активізацію участі молоді у житті школи і місцевої громади.

Учні та учителі школи працюють над подальшим впровадженням проекту «Демократичне врядування в школі»В рамках проекту планується проведення ряду заходів:спільне засідання педради,круглі столи,дебати,впровадження курсу «Громадянська освіта»,проведення ряду годин класного керівника з даної теми ,участь членів УП у міжнародному форумі у Києві і т.ін.

 

 

Спільний проект Ради Європи, Міністерства освіти і науки України і Європейського Центру Вергеланда (Норвегія) за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії 

Сьогодні, коли усталеності демократичних цінностей у світі загрожує хвиля насилля,  расизму, екстремізму, ксенофобії, дискримінації та нетерпимості, освіта відіграє важливу роль у поширенні принципів демократії, верховенства права і прав людини.

Наша школа стала учасником спільного проекту  Ради Європи, Міністерства освіти і науки України і Європейського Центру Вергеланда (Норвегія) за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.

Мета проекту: сприяти системним змінам в українській середній освіті через демократизацію шкільного врядування та активізацію участі молоді у житті школи і місцевої громади.

25 вересня 2014 року ми подали заявку на участь у проекті.

11 жовтня 2014 року команда організаторів проекту з радістю інформувала нас про те, що серед 244 поданих заявок із різних регіонів України наша школа бере участь.